Bebek bakıcısı hizmeti

Bebek bakıcısı hizmeti

Bebek bakıcısı hizmeti

Dadılık mesleği her ne kadar kolay gibi görünse de profesyonellik gerektiren bir iştir. Çocuklar için dadı hizmeti bile çok fazla özveri gerektirirken bebekler için dadılık hizmeti, daha fazla detaya önem verilmesini gerektirir. Anneler çocuğuna nasıl davranıyorsa dadılardan da aynısını bekler. Bu yüzden aileler iyi bir dadı bulunduğunda uzun yıllarca o kişi ile çalışılır.

 

TÜM TÜRKİYE'DE HİZMETİNİZDEYİZ

HEMEN BİR DANIŞMANLA İLETİŞİME GEÇİN

Size uygun bebek bakıcısını bulmak için bir telefon kadar yakınınızdayız.

 

Bebek bakıcı hizmeti yeni doğmuş bebekler için de tercih edilebilir. Yeni doğan bebek bakıcısı hizmetinde bebek tutuşu, mama verme sıklığı, beşiğin hazırlanması gibi etmenler çok önemlidir. Bebeğin yanlış tutulması bile vücutlarına zarar verebilir. Bebeğiniz erken doğum ile doğduysa yani prematüre ise dadının prematüre eğitimi aldığından emin olun.

Bebekler kendini koruma ve konuşma işlevlerine sahip olmadığından savunmasızlardır. Bu yüzden dadıyı seçerken bilinir ve referansı olan firmalardan araştırmanız faydanıza olacaktır. Bebek dadılığı hizmeti için en çok tercih edilen firmalardan birisi Denge Kariyerdir. Bünyesindeki personeller detaylıca incelenerek çalışan kadrosuna katılır. İnceleme yapılırken öz geçmiş, sabıka kaydı, önceden çalıştığı ailelerden alınan referanslar, eğer personel yabancı ise çalışma ve oturma izni mecburi tutulur ve titizlikle incelenir. Bu sayede evden çıkarken kafanızda soru işareti ve tedirginlik olmadan güvenle bebeğinizi emanet edebilirsiniz.

BEBEK BAKICISININ GÖREVLERİ NELERDİR?

Bebek dadıları bebeğin tüm bakımından sorumludur. Yeni doğan bebek bakıcıları da genelde ilk işlerinde anne yardımcılığı ile başlarlar. Anne yardımcısı olarak başlayan bebek bakıcıları, annelerin nelere dikkat ettiğini ve nasıl davranmaları gerektiğine dair tecrübeleri olur. Şimdi size bebek dadılarının yapması gereken şeyleri liste halinde sunalım:

  • Bebeğin mama, hazırlanmış anne sütü, su gibi gıda maddelerini vermek.
  • Bebeğin bezini düzenli kontrol etmek ve değiştirmek.
  • Her hangi bir hastalık veya olumsuz bir durumda bebeği hastaneye götürmek, ambulansı ve aileyi aramak.
  • Bebekle oyunlar oynamak veya oyuncakları ile oynarken gözetim altında oynamasını sağlamak.
  • Bebeğin alerjik durumunu tetikleyen maddelere dikkat etmek.
  • Bebeği düzenli olarak uyumasını sağlamak.
  • Bebeğin gazını almak ve ağlamasını önlemek.

Profesyonel bir dadı bu maddelere dikkat eder. Bebek bakıcılığında en önemli konulardan birisi de bebeğin yanından uzun süreli ayrılmamaktır. Bebek daima dadının gözetimi altında olmalıdır. Bebek bakıcılarından gün içerisinde sizi aramalarını ve bebeğin durumuyla ilgili bilgileri talep edebilirsiniz. Görüntülü arama yaparak bebeğin güvende olduğunu görmeniz içinizi rahatlatacaktır.

BEBEK BAKICISI SEÇERKEN DİKKAT EDİLECEK UNSURLAR

Bebek bakıcısı mesleğini ülkemizde yoğunluklu olarak yurt dışından Türkiye’ye göç eden insanlar tarafından yapılıyor. Yabancı uyruklu insanların bu mesleği seçmesinin en önemli kriteri yatılı olmasıdır. Bebek bakıcılığı işi için gün boyu veya yatılı olarak eleman talep edebilirsiniz. 

Yabancı uyruklu bakıcı ile çalışmak isterseniz Türkiye’de oturum izni olması şarttır. Yurt dışından kaçak olarak gelen kişilere bebeğinizi teslim etmeniz tehlikeli olabilir. Bu yüzden yanınızda çalışacak insanların sicil kaydı ve oturum izin belgelerini kontrol etmelisiniz. Yabancı bebek dadılarının avantajları da vardır. Bunlardan biri de bebeğinizin yabancı dile çok erkenden aşina olacağı için güzel bir başlangıç olacaktır. Yerli bebek bakıcıları seçerken de sabıka kaydı ve önceden çalıştığı ailelerden alacağınız referanslar sizin için faydalı olacaktır.

Bebekler için bebek bakıcısı hizmetinde yaş faktörü önemlidir. Yaş aralığında 30 ila 50 arası oldukça idealdir. Bu yaş aralığı hem tecrübeli hem de genç insanlardan oluşacağı için dadılık için uygundur. 

Bebeğinizi teslim edeceğiniz güvenilir birini bulduysanız bakıcılara bebekle ilgili tüm bilgileri vermelisiniz. Bebeğin künyesi veya kimliği acil bir durum olduğunda gerekecektir. Bunun için bakıcılara bu belgelerin yerlerini söyleyin.

Bebek doğduktan sonra ile testleri yapılacaktır ve eğer bir hastalığı bulunursa bu sizlere iletilecektir. Bebeğin alması gereken ilaçlar varsa bunu bebek bakıcınıza söylemelisiniz. İlacın ne kadar verileceği ve ne sıklıkla verilmesi gerektiği önemli bilgiler arasındadır.

YENİDOĞAN BEBEKLERİN GELİŞİM TAKİBİ

Bebek bakıcıların yeni doğan bebekleri günbegün takip etmesi bebeğinizle ilgili önemli veriler sağlar. Bebeklerin vücut gelişimleri aynı zamanda her hangi bir hormanal bozukluk olup olmadığını gösterir. 

Normal hamilelik süresinde doğan bir bebek ortalama 2,5 kilo ile 4 kilo arasında olur. Prematüre bebekler ise 1 kilo ile 2,5 kilo doğar.

Yeni doğan bebeklerin ağırlıkları ilk bir ay içerisinde 600 gram ila 1000 gram artmaktadır. Ayrıca bebek ilk ayında 1 cm ile 2 cm kadar uzar.

Bakıcıların bu değerleri kontrol etmesi ve doktora iletmesi faydalı olacaktır.

BEBEĞİN EMİN ELLERDE OLDUĞUNU NASIL ÖĞRENİRİZ?

Bebek bakıcısı hizmetinde içinizin rahat etmesi için bebeği teslim ettiğiniz kişiyi kontrol etmelisiniz. Bebek bakıcılığı kontrol edildiğini anlamadan bazı yöntemler ile güven testi oluşturabilirsiniz. 

Bakıcıyı kontrol etmek için evinize dekoratif ürün şeklinde bir gizli kamera alıp, bebeğinizi internet ortamından canlı olarak kontrol edebilirsiniz. Alacağınız gizli kamera bebeğin beşiğinin karşısında konumlanmalı ve büyük bir alanı görebilmelidir.

Başka bir yöntem de evinizde gizleyeceğiniz bir akıllı telefon ile ortam sesini kaydetmektir. Gün boyunca yapılacak kayıtları kontrol edip tehlikeli bir durum olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Bu testleri bir hafta süresince uygulamanız idealdir.

Bebeğinizin güvende olmasını istiyorsanız bu işi yapan ve bünyesinde onlarca eleman çalıştıran firmaları tercih etmelisiniz. Denge Kariyer İnsan Kaynakları firması bünyesinde yerli ve yabancı, sertifikalı, tecrübeli ve uzun süreli referanslara sahip olan kişilerden oluşmaktadır. Unutmayın ki bebek bakıcılığı çok hassas bir iştir ve anneden sonra gelen bir pozisyondadır.

Bu testleri bir hafta süresince uygulamanız idealdir.

Bebeğinizin güvende olmasını istiyorsanız bu işi yapan ve bünyesinde onlarca eleman çalıştıran firmaları tercih etmelisiniz. Denge Kariyer İnsan Kaynakları firması bünyesinde yerli ve yabancı, sertifikalı, tecrübeli ve uzun süreli referanslara sahip olan kişilerden oluşmaktadır. Unutmayın ki bebek bakıcılığı çok hassas bir iştir ve anneden sonra gelen bir pozisyondadır.

 

ŞİMDİ BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Denge kariyerde ister personel bulabilir veya sizde kendize uygun bir iş bulabilirsiniz