Dadılık hizmeti

Dadılık hizmeti

Dadılık hizmeti

Dadılar, bebeklerin temel ihtiyaçlarını gidermek haricinde kişisel gelişimlerinde de önemli rol oynar. Dadılar, çalıştıkları evde aile ile yakın bir ilişkisi içerisinde olan bebek bakıcısıdır.

TÜM TÜRKİYE'DE HİZMETİNİZDEYİZ

HEMEN BİR DANIŞMANLA İLETİŞİME GEÇİN

Size uygun dadıyı bulmak için bir telefon kadar yakınınızdayız.

 

Dadılar bakmakta oldukları bebeklerin yaşamlarında büyük rol oynayan önemli çalışanlardır. Dadılar, bebek bakıcısından daha fazlasıdır. Çalışılan evde işveren ve personel birbirinden memnun ise uzun yıllar çalışmaya devam ederler.

Dadıların birçok görevi vardır. Bu görevler bebeklerin odalarını temizlemek, çamaşırlarını yıkamak, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak gibi görevlerdir. Ayrıca bir ebeveynin yapabileceği disiplin altına almak, ahlak kurallarını öğretmek ve hastalandıklarında onlarla ilgilenmek de dahil olmak üzere bebeklerle ilgili her türlü bakım ve yetiştirme görevini üstlenirler. 

Dadılar, bebek ve çocukların sorumluluk sahibi olmasını ve iyi yetişmesini sağlamak için ebeveynlerle ortak çalışır.

Dadılar ailenin evinde bebek ve çocuk bakım hizmeti verirler ve izin günleri hariç her an çocuktan sorumludurlar. Aileler evde olsa bile dadılar bebeklerin bakım hizmetini yerine getirirler. Dadılar yatılı çalışan personellerdir.  

Ebeveynler bir dadıyı işe alırken çocuğun okul eğitimine de destek olmasını isteyebilirler fakat dadının temel görevleri arasında yer almaz. İyi bir dadının nihai amacı, gözetimi altındayken çocuklara en iyi bakımı sağlamaktır.

DADILARIN GÖREVLERİ NELERDİR?

Dadıların bebek ve çocukların temel ihtiyaçlarını gidermek haricinde görevleri de vardır. Çocukların sosyalleşmelerini sağlamak, zeka gelişimine katkıda bulunacak aktiviteler yaptırmak gibi sorumlulukları da bulunur.

 • Besleyici ve sağlıklı yemekler hazırlayıp öğünler halinde sunmak.
 • Öğün araları için sağlıklı atıştırmalıklar hazırlamak.
 • Bebeklerin bezlerini değiştirmek.
 • Büyük yaştaki çocukları okullarına bırakıp okullarından almak. 
 • Ebeveynlerinin katılamayacağı veli toplantılarına katılmak.
 • Çocuklarla zeka oyunları oynamak ve sosyal aktiviteler düzenlemek.
 • Görgü kurallarını öğretmek ve ahlaklı bir birey olarak yetiştirmek.
 • Yatma vakitlerini geçirmemek.
 • Hastalık durumlarında hastaneye götürmek.
 • Bebeklerin çamaşırlarını yıkamak.
 • Sevildiklerini ve güvende olduklarını hissettirmek.
 • Oyuncakların ve oyun alanlarının temiz olmasını sağlamak.
 • Çocukların disiplinli olmalarını ve kurallara uymalarını sağlamak.
 • Tuvalet eğitimi vermek. 

Dadılık sorumluluk gerektiren bir iştir. Dadılar bebek için ailenin bir ferdi olarak tanımlanır. Küçük yaşlarda başlayan bebek bakımı ergenliğe kadar devam edebilir. Çocukla dadı arasında ailevi bir bağ oluşturur. 

GÜVENİLİR BİR DADIYI NEREDEN BULABİLİRİZ?

Aileler bir dadı işe alacağı zaman ilk olarak bebeklerinin güvende olup olmayacağını merak ederler. Çocuklar çok küçük yaşta ise görebileceği şiddeti ebeveynlerine anlatamayabilir. Günümüzde haberlerden duyduğumuz olumsuz olaylar kayıt dışı çalışan dadılar tarafından gerçekleşmektedir. 

Dadıları işe aldığınızda gün içinde aramanız ve çocuğunuzla görüntülü görüşmek istemeniz bu durumların önüne geçebilir. İyi bir dadı zaten çocuğunuzla ilgili bilgileri gün içerisinde size istediğiniz kanaldan aktaracaktır. Her ihtimale karşı evinize gizli kamera koyarak bir hafta kontrol edebilirsiniz. Bu durum dadı tarafından fark edilirse onun size karşı güvenini sarsacağını da bilmeniz gerekir.

Güvenilir dadılar genel olarak insan kaynakları ve danışmanlık firmalarının bünyesinde kayıtlı olan personellerdir. Firmalar dadıları bünyesine eklerken; önceki referansları, adli sicil kayıtları gibi belgeleri detaylı şekilde inceleyerek işe alırlar. Bu sayede güvenli bir hizmet verilmiş olur. Aileler, çocuklarının durumlarından endişe etmeden rahatlıkla dadılık hizmetini alabilirler.

Dadılık hizmetini alabileceğiniz firmalardan biri de Denge Kariyer İnsan Kaynakları firmasıdır. Onlarca aileye aktif olarak hizmet veren bu firmayı seçebilir, dadılık eğitimi almış personellerinden birini tercih edebilirsiniz.

Kayıt dışı çalışan dadılar bebekler için tehlike oluşturabilir. Dadılık hizmeti için kesinlikle bir firma ile çalışmanız önerilir.

Dadılık hizmeti uzun vadeli bir iştir. İşe alınacak dadının dikkatli bir şekilde incelenmesi gereklidir.

 

ŞİMDİ BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Denge kariyerde ister personel bulabilir veya sizde kendize uygun bir iş bulabilirsiniz