Bakırköy Çocuk Bakıcısı Hizmeti

Bakırköy Çocuk Bakıcısı Hizmeti

Bakırköy Çocuk Bakıcısı Hizmeti

Çocuk bakıcısı bulmak ailelerin üstünde en titizlikle durduğu konulardan biri. Birçok aile doğru ve güvenilir çocuk bakıcısını bulamadığı için çocuklarının bakımını kendileri üstlenmek zorunda kalarak hem iş hem ev hem de çocuk arasında ciddi bir sıkışıklık yaşıyor. Kendinizi bu şekilde yıpratmamak, çocuğunuza ayıracağınız vakti kaliteli ve sağlıklı bir şekilde geçirebilmek için Denge Kariyer'in Bakırköy çocuk bakıcısı hizmetinden yararlanabilirsiniz. 

Bakırköy Çocuk Bakıcısı Görevleri Nelerdir?

Çocuk bakıcısı sizin olmadığınız zamanlarda çocuğunuzla ilgilenen, çocuğunuzun tüm ihtiyaçlarını karşılayıp yerine getiren bakıcı türüdür. Çocuğun beslenmesinden tutun temizliğine kadar A'dan Z'ye tüm ihtiyaçları çocuk bakıcısı karşılamak zorundadır. Aşağıda ideal bir çocuk bakıcısı hangi görevleri üstlenmelidir sizler için sıraladık. Bu görev tanımlarını önden bilerek bakıcınız ile anlaşmanız, ileride doğabilecek sorunları ortadan kaldırarak bakıcınız ile daha sağlıklı bir iletişim kurmanıza yardımcı olacaktır. 

Çocuk bakıcısı; 

  • Çocuğun beslenme programından sorumludur. Öğünleri hazırlamak, onları aksatmamasını sağlamak, sağlıklı ve düzenli beslendiğinden emin olmak bakıcının görevidir. 
  • Çocuğun eğer tuvalet eğitimi yoksa bakıcı bu konuda destek vermelidir. 
  • Hijyen kurallarını öğretmeli, çocuğun kıyafetlerinin ve kendisinin her zaman temiz ve bakımlı olmasına dikkat etmelidir. 
  • Uyku düzeni konusunda yardımcı olmalıdır. Çocuğun yatması ve kalkması gereken saatlere uymalı, çocuğu uyku konusunda yönlendirmelidir.
  • Çocukla vakit geçirerek ona öğretici oyunlar oynatmalı, zeka gelişimini destekleyecek aktiviteler hazırlamalıdır. Sık sık çocuğu parka ya da organizasyonlara götürerek çocuğun sosyalleşmesine yardımcı olmalıdır. 
  • Güvenilir bir çocuk bakıcısı çocuğu her zaman gözetmeli, hiçbir zaman onu yalnız başına bırakmamalıdır. 
  • Eğer anne baba talep ediyorsa bakıcı teknolojik alet ve televizyon kullanımını sınırlayabilir.
  • Çocuğun sabit bir hastalığı ve kullanması gereken ilaçlar varsa bakıcı bu konuda hassas davranmalı, çocuğun ilaçlarını düzenli olarak içmesini sağlamalı, hastalığa yol açabilecek faktörleri ( örneğin alerjisi varsa ) ortadan kaldırmaya çalışmalı, aileyi de bu konuda yönlendirmelidir. 
  • Acil durumlarda vakit kaybetmeden ambulansı aramalı ve çocuğu en yakın hastaneye götürmelidir. Bu esnada mutlaka hızlıca aileyi haberdar etmelidir.

Çocuk bakıcısı hayatınızı kolaylaştıran hizmetlerden biridir. Siz de ''Bakırköy çocuk bakıcısı aranıyor.'' ilanları ile ilgileniyorsanız, Denge Kariyer'e başvurarak aradığınız doğru bakıcıya kolayca ulaşabilirsiniz.

HEMEN BİR DANIŞMANLA İLETİŞİME GEÇİN

Mesai saatleri arasında profesyonel danışmanlarımıza, ihtiyacınıza yönelik sorularınızı sorabilirsiniz. Bir telefon kadar yakınızdayız.