Kadıköy Çocuk Bakıcısı Hizmetleri

Kadıköy Çocuk Bakıcısı Hizmetleri

Kadıköy Çocuk Bakıcısı Hizmetleri

Birçok aile çocuk bakıcısı hizmetinden faydalanmadan önce, bu hizmetin hangi görevleri içerdiği konusunda bilinçsiz olabiliyor. Çocuk bakıcısı hangi işlerle ilgilenir, çocuğun hangi sorumlulukları çocuk bakıcısına aittir bu gibi konular ailelerde kafa karışıklığı yaratabiliyor. Özellikle İstanbul'un büyük ilçelerinden biri olan Kadıköy çocuk bakıcısı hizmetlerinde, aileler çocuk bakıcısı ile anlaşmadan önce bakıcının görev ve sorumlulukları hakkında bilgi sahibi olarak bakıcı seçimine başlarsa hem bakıcı hem de aile için çok daha sağlıklı bir süreç izlenebilir. Peki çocuk bakıcısının görevleri ve sorumlulukları nelerdir? Çocuk bakıcısı hangi özelliklere sahip olmalıdır? İşte detaylar!

Kadıköy Çocuk Bakıcısının Görevleri Nelerdir?

Çocuk bakıcılarının görev ve sorumlulukları, her ailenin bireysel durumuna, ihtiyaçlarına ve beklentilerine bağlı olarak değişebilir ancak temelde çocuk bakıcısının görevleri aşağıdaki gibidir: 

  • Çocuğun beslenmesinden sorumlu olma, ona yemek yapma ve yedirme,
  • Çocuğun bezini değiştirme, eğer yaşı uygunsa tuvalet eğitimi konusunda ona destek olma,
  • Okula gidiyorsa çocuğu okula götürüp getirme ya da servise bırakma-servisten alma,
  • Çocuk için aktiviteler yaratma, parka götürme, onunla çeşitli oyunlar oynayarak hem gelişimine katkıda bulunma hem de kaliteli zaman geçirmesini sağlama, 
  • Çocuğun ev ödevlerinde yardımcı olma,
  • Uyku saatlerini düzenleme, yatma saatlerinde yatırma ve kalkma saatlerinde kaldırma,
  • Çocukların banyo ihtiyaçlarını giderme, diş fırçalama alışkanlığı edinmelerini sağlama, kişisel hijyenlerine her daim önem verme,
  • Çocuğun bulunduğu ortamı her zaman temiz tutma,
  • Çocuklara masal ya da öykü okuyarak kişisel gelişimlerine katkıda bulunma. 

Tüm çocuk bakıcılarının temelde görevleri aynıdır ancak aileler bakıcı ile anlaşmadan önce mutlaka detayların üzerinden geçmeli, ekstra istekler var mı yok mu belirlenmeli, bakıcı ile karşılıklı anlaşarak ilerlenmelidir. Bakıcının çocuğa iyi ve yeterli olarak baktığından emin olmak ailenin görevidir. Bu noktada aile bakıcıya gereksiz iş yükü vermemeli, bakıcının sorumluluklarının işinin bir parçası olduğunu anladığından emin olunmalıdır. Bakıcıdan ek görevler istenildiğinde ek ücret de verilmelidir. 

Bu yüzden çocuk bakıcısı ile anlaşmadan önce başlangıçta tüm kural ve sınırlar belirlenmeli, sonradan doğabilecek pürüzler için önden önlem alınmalıdır. Siz de ''Kadıköy çocuk bakıcısı aranıyor.'' ilanlarına başvuruyorsanız, Denge Kariyer'e başvurarak aradığınız doğru bakıcıya kolayca ulaşabilirsiniz.

HEMEN BİR DANIŞMANLA İLETİŞİME GEÇİN

Mesai saatleri arasında profesyonel danışmanlarımıza, ihtiyacınıza yönelik sorularınızı sorabilirsiniz. Bir telefon kadar yakınızdayız.