Yeni doğmuş bebeklerimiz güvenilir ellerde mi?

Yeni doğmuş bebeklerimiz güvenilir ellerde mi?

Yeni doğmuş bebeklerimiz güvenilir ellerde mi?

Denge kariyer ile sizinde bebekleriniz güvenli ellerde.

 

Çocuğu her anne baba için önemlidir ve doğal olarak herkes çocuğunu emin ellere bırakmak, onlar için en doğru kişiyi bulmak ister. Ne kadar aileler daima iyi şeyler istese de görüyoruz ki bazen işler bizim dışımızda istemediğimiz şekilde gelişerek hem çocuğumuz hem de bizim için can sıkıcı bir durum haline geliyor. Felaket tellallığı yapmak istemesek de haberlerde görüyoruz, bakıcı olarak görünen kişi aile evde yokken çocuğa şiddet uyguluyor ya da en basitinden sorumluluklarını yerine getirmiyor. Burada bakıma ihtiyacı olanın yaşı fark etmeksizin büyük psikolojik sorunların temeli atılıyor, hele ki bakıcının bu tutumu fark edilmezse ve uzun süreli bir şekilde çocuk bu davranışlara maruz kalırsa çok ciddi bir psikolojik desteğe ihtiyaç duyacaktır.

 

Bunun önüne geçmek için birkaç çözüm var elbette. Öncelikle eğer evde bakıcıyı denetleyecek biri varsa, anne babanız gibi, işler biraz daha kolay olacaktır ama bu insanların da her zaman bunu yapma imkanı olmadığı için kesin çözüm olup olmadığı tartışmaya açık bir konu. 

 

Bunun dışında çoğu ailenin tercihi gizli kameralardır. Bu kameraların gizli olması oldukça önemli çünkü kameranın görüş alanının dışında çocuğunuza yine zarar verilebilir ya da kameranın varlığının bilincinde olan bakıcınız size karşı rol yapabilir. Gizli kamerada ise buna imkan yok. Bakıcının haberdar olmadığı bir kameraya karşı önlem alması gerekmeyecektir, haliyle iyi ya da kötü, tüm doğallıyla görevini yapacaktır veya yapmayacaktır.

 

Tabi bunlardan da önce önemli olan doğru bakıcıyı bulmak. Bakıcısına gerçekten güvenen ve bu tarz önleme ihtiyaç duymayan aileler de yok değil fakat böyle durumlara çok az rastlanılmakta. O yüzden bu ihtimali göz önünde bulundurmadan sanki bir gizli kamera sistemi yerleştirecek gibi ama o kamerayı kontrol etmeye ihtiyacınız olmayacakmış gibi bakıcı tutmaya özen gösterin. Tedbirinizi almak her zaman iyidir fakat hem güven hem tedbir çocuklarımızın geleceği, gelişimi ve psikolojisi için daha önemlidir.

HEMEN BİR DANIŞMANLA İLETİŞİME GEÇİN

Mesai saatleri arasında profesyonel danışmanlarımıza, ihtiyacınıza yönelik sorularınızı sorabilirsiniz. Bir telefon kadar yakınızdayız.