Gündelikçi temizlik elemanları

Gündelikçi temizlik elemanları

Gündelikçi temizlik elemanları

Gündelikçi temizlik elemanları; ev, işyeri, villa gibi alanların temizliği ve düzenlenmesi konusunda yardım alınan işçilerdir. Gündelikçiler temizlik hizmetleri firmalarına bağlı olarak çalışırlar. Temizlenecek yerin büyüklüğüne göre 2 veya 3 kişilik gruplar halinde de temizliğe gelebilirler.

TÜM TÜRKİYE'DE HİZMETİNİZDEYİZ

HEMEN BİR DANIŞMANLA İLETİŞİME GEÇİN

Size uygun gündelikçi temizlik elemanını bulmak için bir telefon kadar yakınınızdayız.

 

Gündelikçiler genelde işverenlerin hizmet ihtiyacına göre çalışma planı oluştururlar. Günübirlik veya devamlı iş alabilirler. İsteğe göre birkaç saat, yarım gün veya tam gün temizlik işlerini gerçekleştirebilirler. Hizmet alacak kişiler temizlik firmalarını arayıp gündelikçi eleman talep edebilirler.

Gündelikçiler boş ev ve iş yeri temizliği içinde sıklıkla çağırılırlar. İşverenler eve ya da işyerine taşınmadan önce boş alanın temizliğini yaptırıp eşyaları ondan sonra taşırlar. Bu sayede hem tüm alan detayları ile temizlenmiş olur hem de eşyalar taşındıktan sonra ev veya iş yeri hemen kullanılabilir.

Gündelikçiler aynı zamanda tadilat ve tamirat sonrası temizliğe de sıklıkla giderler. Uygun temizlik ürünleri ile tadilat atıkları temizlendikten sonra genel bir temizlik daha yapılır.

Günübirlik temizlik elemanları ile ev hizmetlilerini karıştırmamak gerekir. Gündelikçiler sadece evin genel temizlik işlerini yaparlar. Çamaşır yıkamak, ütü yapmak gibi temizlik işlerinden sorumlu olmazlar.

GÜNDELİKÇİLER HANGİ İŞLERİ YAPARLAR?

Gündelikçiler verdiği hizmetlerin içinde yapılması gereken temel işlerin listesini oluşturabiliriz. İşveren ile yapılacak anlaşma sonrasında kabul ederlerse ekstra işleri de yapabilirler. 

Gündelikçilerin temel görevleri;

Ev, ofis veya villa gibi yapıların zeminine(fayans, laminant, ahşap) göre uygun malzemeler ile temizlik yapmak.

Temizlenecek alanın tüm pencerelerinin içten ve dıştan temizlenmesi.

Alandaki tüm masaların ve sandalyelerin temizlenmesi.

Çalışılan yer ofis ise tüm masalardaki çöpün çıkarılması ve yerine yeni çöp poşeti takılması.

Tuvalet ve banyoların uygun temizlik maddeleri ile temizlenmesi.

Alandaki eşyaların tozunun alınması.

Avize ve dekorasyon ürünlerinin temizlenmesi.

Mutfak temizliği ve bulaşıkların yıkanması.

Alanda teras veya balkon bulunuyorsa bu yerlerin yıkanması.

Genel temizlik olarak aklımıza gelen çoğu işten sorumlu olduklarını söyleyebiliriz.  Gündelikçi ile ekstra yapılacak işleri konuşmazsanız sizden ekstra para talep edebilirler. Ekstra yapılacak işler olarak; çamaşırların yıkanması ve kurutulması, ütüleme işlemi, perdelerin yıkanması, halıların yıkanması, bahçe temizliği gibi işleri söyleyebiliriz.

GÜNDELİKÇİ ÇAĞIRIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Gündelikçi temizlik elemanı çalıştırmak istiyorsanız bir temizlik firması veya insan kaynakları firmasından çağırmanızı öneririz. 

Çalıştırdığınız temizlik personelinin günlük sigortasını yaptırmanız yasal olarak sizin yararınıza olacaktır. 

Aksi durumda serbest bir gündelikçi temizlik elemanı çalıştırırsanız, işçi herhangi bir kaza geçirdiğinde yasal olarak sorumlu kişi siz olursunuz.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur güvenliktir. Gündelikçi temizlik elemanları, temizlik yapılan süre boyunca evin her tarafına girip çıkabilir. Değerli eşyaların çalınmaması ve maddi kayıp yaşamamak için profesyonel firmalar ile çalışmak güvenlidir. 

Firmalar ile çalışmanız durumunda hizmetin faturasını alabileceksiniz ve temizlik hizmetinden de memnun kalacaksınız.  İş yerleri aldığı hizmetin faturasını gider olarak gösterebilir ve vergiden düşebilir.

Gündelikçi elemanlar evinize veya iş yerinize temizliğe gelmeden önce gerekli temizlik maddelerini temin etmeniz gerekmektedir. Cam temizleyicisi, toz bezleri, mutfak temizlik malzemeleri, zemin temizleyici maddeler, çamaşır suyu, kova ve sopasıyla birlikte mob yeterli olacaktır. Bu malzemeleri unuttuğunuzda zaman kaybı oluşur.

Sizin için maddi ve manevi değeri yüksek eşyaların temizliğini yaptırırken dikkatli olmalarını belirtmeniz faydalı olacaktır. Ayrıca değerli eşyanıza özel bir temizlik maddesi varsa onu kullanmalarını söyleyebilirsiniz.

İnsan kaynakları firmalarından Denge Kariyer temizlik hizmetleri konusunda uzun yıllardır hizmet vermektedir. Bünyesinde bulunan onlarca temizlik elemanı ve referansları ile temizlik hizmetini güvenle alabilirsiniz.

 

 

ŞİMDİ BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Denge kariyerde ister personel bulabilir veya sizde kendize uygun bir iş bulabilirsiniz