Ofis ve işyerleri için temizlik elemanı

Ofislerin ve firmaların en çok ihtiyaç duyduğu temizlik hizmetidir

Ofis ve işyerleri için temizlik elemanı

Ofis ve işyerleri için temizlik elemanı

Firmalar tarafından her zaman ihtiyaç duyulan bir gereksinimdir. Ofisin veya iş yerinin büyüklüğü, çalışma alanları ve personel sayısına göre temizlik elemanı ihtiyacı belirlenir. Büyük firmalar bu temizlik elemanı ihtiyaçlarını genel olarak temizlik hizmeti veren şirketlerden yaparlar. Şirketlerin temizlik elemanı ihtiyacını karşılayan serbest çalışan kişi veya gruplar da olabilir. 

TÜM TÜRKİYE'DE HİZMETİNİZDEYİZ

HEMEN BİR DANIŞMANLA İLETİŞİME GEÇİN

Size uygun temizlik elemanını bulmak için bir telefon kadar yakınınızdayız.

 

Temizlik elemanları firmaların anlaşmasına göre haftada birkaç gün, hafta sonları veya ayda bir gibi zaman dilimlerinde hizmet vermeye gelebilirler. Ofis ve işyeri temizlikleri genellikle ofiste kimsenin olmadığı zamanlarda yapılır. Temizlik yapılacak yer açılmadan birkaç saat önce veya mesai bitiminden sonra temizlik işlemi gerçekleşir.

Firmalar dışarıdan temizlik şirketlerinden personel hizmeti almak yerine kendi bünyelerinde de tam zamanlı olarak işçi çalıştırabilir. Bu işçiler ofisteki diğer çalışanlar gibi mesai saatlerinde temizlik yapar ve mesai bitiminde diğer personeller gibi işi biter.

TEMİZLİK ELEMANLARI NE KADAR KAZANIR?

Temizlik elemanının kazanacağı para tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak çalışmasına bağlı olarak değişebilir. Ayrıca temizlik firmasıyla çalışması veya serbest çalışması da kazanacağı parayı belirler. 

Temizlik hizmeti verecek kişi tam zamanlı veya bir firmaya bağlı olarak çalışmıyorsa kendi bulduğu temizlik işlerinde anlaşacağı paraya göre haftalığını kendi belirleyebilir.

Temizlik hizmeti alacak olan şirketlere aldıkları personelleri çalıştırma durumuna göre (günlük veya tam zamanlı) sigorta yaptırması firmamızca tavsiye edilir.

TEMİZLİK ELEMANI NERELERDE ÇALIŞIR?

Temizlik hizmeti çok geniş bir iş alanıdır. Siteler, alışveriş merkezleri, ofisler, plazalar, oteller, hastaneler, okullar gibi bir çok farklı çalışma alanı bulunmaktadır.

Temizlik elemanı olmak için her hangi bir şart aranmaz. Temizlik elemanı kısa zamanda anlık para kazanılacak mesleklerden biridir.

Farklı alanlarda farklı temizlik hizmetleri istenebilir. Siteler için apartman ve merdiven temizliği, alışveriş merkezleri için yemek alanı temizliği, ofisler için genel temizlik, plazalar için yer cilalama hizmeti, oteller için kat temizliği hizmeti daha fazla talep edilir.

Temizlik personelleri hizmet etmek istediği alanı seçip uygun işlere başvurmaları faydalı olacaktır.

Temizlik hizmetine bağlı olarak hizmeti talep eden firma tarafından tüm araç gereçler ve temizlik malzemeleri temin edilir. Bu temizlik malzemelerinin stok durumunu bildirmek ve temizlik araçlarının bakımının yaptırılması temizlik elemanının sorumluluğundadır.

GENEL TEMİZLİK HİZMETİ

Ofislerin ve firmaların en çok ihtiyaç duyduğu temizlik hizmetidir. Genel temizlik hizmetinin haftada 1 veya ayda 2 kez yapılması idealdir. Firmalar bu yüzden kendi bünyelerinde temizlik elemanı çalıştırmaktan ziyade temizlik hizmeti veren firmalardan haftalık anlaşmalar yapar veya serbest çalışan bir temizlik elemanı bulmayı tercih eder.

Genel temizlik hizmetinin görevleri başlıca;

  • Çöp kovalarının boşaltılması ve yerine yeni çöp torbası takılması
  • Ofis masalarının temizlenmesi
  • Ofis camlarının silinmesi
  • Yerlerin paspaslanması ve kurutulması
  • Temizlenecek alanın içerisindeki eşyaların tozunun alınması
  • Tuvalet ve lavabo temizliği
  • Ofis içerisinde bulunan masa örtüsü, halı veya kilim gibi eşyaların temizletilmesi
  • Çalışılan alana ve cilalama makinesi olmasına bağlı olarak yer cilalama

Olmak üzere ana hatlarıyla bu şekildedir. Hizmet alacak firmanın ihtiyaç alanına göre genişleyebilir veya daralabilir. Temizlik yapılacak alan büyükse bu görevler temizlik ekibi arasında paylaştırılabilir. Firmalar temizlik hizmetinden ve personellerinden memnun kalırlarsa uzun yıllar aynı kişilerle çalışmayı tercih ederler.

ŞİMDİ BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Denge kariyerde ister personel bulabilir veya sizde kendize uygun bir iş bulabilirsiniz