0 Yaş Bebek Bakıcısı Hizmeti

Eğitimli ve konusunda uzman bakıcılar ile bebeğiniz güvende…

Yeni doğan bebekler için deneyimli bakıcılar

Yeni doğan bebek bakıcısı hizmetinde bebek tutuşu, mama verme sıklığı, beşiğin hazırlanması gibi faktörler çok önemlidir.

Bebekler kendini koruma ve konuşma işlevlerine sahip olmadığından savunmasızlardır. Bu yüzden bebek bakıcısını seçerken bilinir ve referansı olan firmalardan araştırmanız faydanıza olacaktır.

Yeni doğan bebek bakıcıları genelde ilk işlerinde anne yardımcılığı ile başlarlar. Anne yardımcısı olarak başlayan bebek bakıcılarının, annelerin nelere dikkat ettiğini ve nasıl davranmaları gerektiğine dair tecrübeleri olur.

Bebek bakıcılığı hizmeti için en çok tercih edilen firmalardan birisi Denge Kariyerdir. Bünyesindeki personeller detaylıca incelenerek çalışan kadrosuna katılır. İnceleme yapılırken öz geçmiş, sabıka kaydı, önceden çalıştığı ailelerden alınan referanslar, eğer personel yabancı ise çalışma ve oturma izni mecburi tutulur ve titizlikle incelenir. Bu sayede evden çıkarken kafanızda soru işareti ve tedirginlik olmadan güvenle bebeğinizi emanet edebilirsiniz.

Bebek Bakıcısının Görevleri Nelerdir?

  • Bebeğin mama, hazırlanmış anne sütü, su gibi gıda maddelerini vermek
  • Bebeğin bezini düzenli kontrol etmek ve değiştirmek
  • Her hangi bir hastalık veya olumsuz bir durumda bebeği hastaneye götürmek, ambulansı ve aileyi aramak
  • Bebekle oyunlar oynamak veya oyuncakları ile oynarken gözetim altında oynamasını sağlamak
  • Bebeğin alerjik durumunu tetikleyen maddelere dikkat etmek
  • Bebeği düzenli olarak uyumasını sağlamak
  • Bebeğin gazını almak ve ağlamasını önlemek

Profesyonel bir bebek bakıcısı bu maddelere dikkat eder. Bebek bakıcılığında en önemli konulardan birisi de bebeğin yanından uzun süreli ayrılmamaktır. Bebek daima bakıcısının gözetimi altında olmalıdır. Bebek bakıcılarından gün içerisinde sizi aramalarını ve bebeğin durumuyla ilgili bilgileri talep edebilirsiniz. Görüntülü arama yaparak bebeğin güvende olduğunu görmeniz içinizi rahatlatacaktır.

Bebek Bakıcısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek bakıcılığı mesleği ülkemizde yoğunluklu olarak yurt dışından Türkiye’ye göç eden insanlar tarafından yapılıyor. Yabancı uyruklu insanların bu mesleği seçmesinin en önemli kriteri yatılı olmasıdır. Bebek bakıcılığı işi için gün boyu veya yatılı olarak eleman talep edebilirsiniz.

Yabancı uyruklu bakıcı ile çalışmak isterseniz Türkiye’de oturum izni olması şarttır. Yurt dışından kaçak olarak gelen kişilere bebeğinizi teslim etmeniz tehlikeli olabilir. Bu yüzden yanınızda çalışacak insanların sicil kaydı ve oturum izin belgelerini kontrol etmelisiniz.

Yabancı bebek dadılarının avantajları da vardır. Bunlardan biri de bebeğinizin yabancı dile çok erkenden aşina olacağı için güzel bir başlangıç olacaktır.

Yerli bebek bakıcıları seçerken de sabıka kaydı ve önceden çalıştığı ailelerden alacağınız referanslar sizin için faydalı olacaktır.

Bebekler için bebek bakıcısı hizmetinde yaş faktörü önemlidir. Yaş aralığında 30 ila 50 arası oldukça idealdir. Bu yaş aralığı hem tecrübeli hem de genç insanlardan oluşacağı için dadılık için uygundur.

Bebeğinizi teslim edeceğiniz güvenilir birini bulduysanız bakıcılara bebekle ilgili tüm bilgileri vermelisiniz. Bebeğin künyesi veya kimliği acil bir durum olduğunda gerekecektir. Bunun için bakıcılara bu belgelerin yerlerini söyleyin.

Bebek doğduktan sonra ile testleri yapılacaktır ve eğer bir hastalığı bulunursa bu sizlere iletilecektir. Bebeğin alması gereken ilaçlar varsa bunu bebek bakıcınıza söylemelisiniz. İlacın ne kadar verileceği ve ne sıklıkla verilmesi gerektiği önemli bilgiler arasındadır.

Yeni Doğan Bebeklerin Gelişim Takibi

Bebek bakıcıların yeni doğan bebeğinizi günlük takip etmesi bebeğinizle ilgili önemli veriler sağlar. Bebeklerin vücut gelişimleri aynı zamanda her hangi bir hormonal bozuklukları olup, olmadığını gösterir.

Normal hamilelik süresinde doğan bir bebek ortalama 2,5 kilo ile 4 kilo arasında olur. Prematüre bebekler ise 1 kilo ile 2,5 kilo doğar.

Yeni doğan bebeklerin ağırlıkları ilk bir ay içerisinde 600 gram ila 1000 gram artmaktadır. Ayrıca bebek ilk ayında 1 cm ile 2 cm kadar uzar.

Bakıcıların bu değerleri kontrol etmesi ve ailesine iletmesi faydalı olacaktır.

Bebeğinizin Emin Ellerde Olduğunu Nasıl Takip Edebilirsiniz?

Bebek bakıcısı hizmetinde içinizin rahat etmesi için bebeği teslim ettiğiniz kişiyi kontrol etmelisiniz.

Bakıcıyı kontrol etmek için odasına yerleştirilmiş kamera üzerinden bebeğinizi internet ortamında canlı olarak izleyebilirsiniz.

Bebeğinizin güvende olması bizim için önemlidir. Denge Kariyer İnsan Kaynaklarının personel portföyü yerli ve yabancı, sertifikalı, tecrübeli ve uzun süreli referanslara sahip olan kişilerden oluşmaktadır. Unutmayın ki bebek bakıcılığı çok hassas bir iştir ve anneden sonra bebek ile en fazla vakit geçiren kişidir.