Gündüzlü Ev Yardımcıları

Hijyen kurallarına uyan, eğitimli ve güvenilir yardımcılar buluyoruz.

Yatılı Ev Yardımcıları

Yatılı ev yardımcıları, evlerin düzeninin sağlanması ve günlük işlerinin yapılmasında ev sahiplerine büyük kolaylıklar sağlıyorlar.

Evlerin, apartman dairelerinin ve villaların temizlenmesi, günlük işlerinin yapılması tek kişi için zor olabilir. Yatılı yardımcılar, evlerin düzeninin sağlanması ve gereken günlük işlerinin yapılmasında ev sahiplerine büyük kolaylıklar sağlıyor. Ev sahibinin isteğine göre gündüzlü yardımcılar da çağırılabiliyor ve günlük işlerin belirli bir mesai saati içerisinde yapılması istenebiliyor.

Evin büyüklüğü, evde kaç kişi yaşadığı ve yapılacak işler gerekli personel sayısını belirleyebilir. Personel alımı yapılırken oluşturulan günlük iş planına göre görevlerin dağıtımı yapılır. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinin servis edilmesi de yardımcıların görevlerindendir. İş veren personel alımı yaparken ayrıca yemeklerin hazırlanması şartını da sunabilir.

Gündüzlü ve Yatılı Yardımcıların Görevleri Nelerdir?

Yardımcıların görevleri belli bir kriterde olsa da ülkemizde iş verenler tarafından ekstra kriterler sunularak personel alımı yapılabiliyor. Yardımcıların görev tanımı evin günlük işlerini yerine getirmek ve temizliğini yapmaktır.

İş verenler ise bu görevlerin yanına çocuk bakımı, yemek yapmak, bahçıvanlık gibi görevleri ekleyebiliyorlar. Bu görevlerin eklenmesi yardımcıların verimliliğinin düşmesine sebep olmaktadır. Bu şekilde çalışanlar zamanları yetmediği için her işleri yarım kalmaktadır. Ülkemizde yatılı yardımcı olarak çalışmak isteyen insanların çoğunluğu yurt dışından Türkiye’ye göç eden insanlardan oluşmaktadır. Bu kişiler kazanacakları ücretin yanında kalacak yer ve yemek imkanları olduğu için iş verenlerin sunduğu koşulları kabul etmektedir.

Gündüzlü ve yatılı yardımcıların görevleri şunlardır:

  • Odaların temizlenmesi ve düzenlenmesi
  • Evin yerlerinin silinmesi
  • Evdeki eşyaların tozunun alınması, camların silinmesi
  • Ev sahibinin yiyecek, içecek isteklerini yerine getirme
  • Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinin servis edilmesi
  • Evin bulaşık ve çamaşırlarının yıkanması
  • Evin sıcaklık derecesinin ayarlanması
  • Anlaşmaya bağlı olarak yemeklerin yardımcı tarafından hazırlanması
  • Anlaşmaya bağlı olarak çocuk veya bebek bakıcılığı
  • Yıkanan kıyafetleri ütülemek

Gündüzlü ve Yatılı Yardımcı Ücretleri Nedir?

Gündüzlü ve yatılı yardımcı personellerin ücretleri iş verenle yapılacak görüşme sonrasında karşılıklı olarak belirlenir. Çalışma şartları, izin günleri, günlük görevler gibi değişkenler fiyatın belirlenmesinde rol oynayacaktır. Büyük evlerin işlerini yetiştirmek yorucu olacağından bu faktör de fiyat belirlenmesi için bir unsurdur.

İş Verenler Yardımcı Eleman Alırken Nelere Dikkat Ederler?

1-) GÜVENİLİRLİK VE TEMİZ SİCİL KAYDI
Yardımcı eleman alınacağı zaman ilk dikkat edilen unsur güvenilirliktir. Yardımcı elemanlar çoğu zaman evde yalnız başına çalışırlar ve ev halkı olmadan uzun zaman evde yalnız başınadırlar. Bu gibi durumlar evdeki değerli eşyaların çalınması, maddi kayıp verilmesi gibi olumsuz durumlara yol açabilir. Yardımcı elemanların sicil kayıtları ve önceki referansları bu açıdan önemlidir.
2-) HİJYEN KURALLARINA UYULMASI
Personelin hijyen kurallarına uyması ve kişisel temizliğine önem göstermesi de ikinci bir etkendir. Evin temizliğinin düzgün bir şekilde yapılması beklenir ve en önemlisi yemek yapılacaksa temiz bir ortamda yapılması beklenir.
3-) DİKKATLİ VE TEMKİNLİ DAVRANMAK
Yardımcıların görevleri arasında toz almak ve evdeki eşyaların temizliğini yapmakta vardır. Evin içerisinde değerli eşyalar olabilir ve bu eşyaların temizliğini yaparken ekstra dikkatli olunmalıdır.
4-) EVLE İŞİN ARASINDAKİ MESAFENİN YAKIN OLMASI
Personel yatılı değilse yani gündüzlü ise personelin evinin hizmete gideceği eve yakın olması beklenir. Geç kalmak veya işten çıktıktan sonra eve gitmekte zorlanmak hem iş verene hem de çalışana sorun olabilir.
Denge Kariyer İnsan Kaynakları firması olarak deneyimli kadromuz ile size en doğru ve en iyi personeli bulma konusunda yardımcı oluyoruz