Branş Ders Öğretmeni

Geleceğimiz olan çocuklarımızın kaliteli bir eğitim almasını sağlıyoruz.

Yabancı Dil, Müzik ve Matematik öğretmenleri ile evinizde özel dersler

Üniversite mezunu ve konusunda deneyimli branş öğretmenleri buluyoruz.

Aileler, çocuklarının kaliteli bir eğitim almasını ve iyi bir geleceğe sahip olmalarını isterler. Günümüzde okulların verdiği eğitim, bünyesindeki eğitmenlerin tecrübesine ve bilgiyi aktarabilmesine bağlı olarak değişebilir.

Okulların eğitim kalitesi illere, ilçelere hatta mahallelere göre bile değişebilmektedir. Çocuklar için okulda görülen eğitim kimi zaman yeterli olmayabilir.

Bu durumda evinize davet edeceğiniz branş öğretmeni ile çocuğunuza özel ders aldırabilirsiniz.

Çocuklar için branş ve yabancı dil ders öğretmenleri eğitimi pekiştirmek ve kalıcılığını sağlamak için veliler tarafından tercih edilen bir alternatiftir. Birebir verilen özel dersler, çocuğunuzun konuyu tam kavramasını ve okul hayatlarında daha başarılı bir öğrenci olmasını sağlar. Çocuğunuzun zorlandığı ve anlayamadığı branş derslerden istediklerinizi seçebilirsiniz. Konusunda uzmanlaşmış özel ders veren eğitmenler çocuklarınızı başarıya ulaştırabilir.

Branş dersler dışında yabancı dil eğitimi ise çocuklarımızın hayatlarında iyi bir yerlere gelme imkanı sağlayabilir. Okulda görülen yabancı dil eğitiminin dışında özel yabancı dil öğretmenleri tarafından verilecek eğitim dilin hem kalıcı olmasını hem de çabuk öğrenilmesini sağlar.

Günümüzde yabancı dil olarak ilk akla gelen İngilizcedir. İngilizce konuşabilen bir birey dünyanın neredeyse üçte biri ile anlaşabilir. Erken yaşlarda İngilizce eğitimi alınmasının bir çok avantajı vardır. İngilizce dil öğretmenleri tarafından erken yaşlarda öğretilirse ileriki dönem için farklı bir yabancı dil öğrenme fırsatı da olacaktır.

Çocuklar İçin Yabancı Dil Eğitimi Ne Zaman Başlamalıdır?

Çocukların erken yaşlarda öğrenme ve anlama kabiliyeti ileri ki dönemlere göre daha iyidir. Erken yaşlarda öğrenilen bilgilerin kalıcılığı da daha fazladır.

Çocuklar için yabancı dil eğitimi için en ideal yaş aralığı 4 ile 12 arasındadır. Öğrenmenin en verimli olduğu bu zamanlarda iyi bir eğitim almış çocuk 15 yaşına geldiğinde akıcı bir şekilde öğrendiği dili konuşabilir.

Aileler yabancı dil biliyorlarsa, Türkçe dışında yabancı dili de konuşarak çocuğun dili algılama kabiliyetini arttırabilirler. Bu işlem 0-3 yaş arasında yapılabilir ve oldukça faydalıdır.

Çocuklar için özel yabancı dil öğretmenleri, 4-7 yaş arasındaki çocuklara eğlenceli bir şekilde ve oyunlarla yabancı dil öğretmeye başlayabilirler. Çocuklar erken yaşlarda yabancı dil öğrendiği zaman o ülkenin konuşulduğu ülkedeki yaşıtları ile arkadaşlık yapabilirler ve konuşabilirler. Çocukların arkadaş çevreleri bu vasıta ile artar ve sosyal çevreleri genişler. Okulda gösterilen yabancı dil derslerinde işleri çok daha kolay olur. Sınav ve testleri rahatlıkla geçebilirler. Okulda öğrenci değişimi programlarına katılabilir ve erken yaşta farklı ülke görme deneyimini yaşayabilirler.

Branş Ders ve Yabancı Dil Öğretmenlerinin Yetkinlikleri Nelerdir?

Branş ders ve yabancı dil öğretmenleri; emekli olmuş tecrübeli öğretmenler, ilgili bölümü derece ile kazanmış üniversite öğrencileri, özel sektörde eğitim veren veya serbest çalışan eğitmenler gibi kişilerden oluşur.

Öğretmenler, çocukların yaşına göre uygun yöntemlerle eğitim verir. Okul derslerine yardımcı olmak için verilecek eğitimin haricinde öğrencileri lise sınavlarına veya üniversite sınavlarına da hazırlayabilirler. Öğrenci ile eğitim birebir yapıldığından gelişim sürecini yakından takip ederler ve hangi konuya daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğini bilirler. Sınavlar için özellikle sayısal derslerde soruların pratik çözüm yöntemlerini öğreterek zaman kazandırabilirler. Liseye geçiş sınavı ve üniversite sınavı için dakikalar bile önemli olduğundan dolayı zamanın iyi kullanılmasını sağlayabilirler.

Özel eğitimciler çocuk dilinden anlarlar ve derslerin oyun gibi zevkli hale gelmesini sağlarlar. Eğitim verdikleri eski öğrencilerinden tecrübelilerdir.

Branş Ders ve Yabancı Dil Öğretmenlerinin Görevleri Nelerdir?

  • Öğrencileri bekleyen lise veya üniversite sınavlarına hazırlamak
  • Öğrencilere test kitapları önermek, testlerin çözümlerini kontrol etmek
  • Okul sınavlarında başarılı olmaları için müfredat üzerinden eğitim vermek
  • Öğrencinin konuları kavradığından emin olmak ve gelişim sürecini takip etmek
  • Dönem ödevlerinde ve dönem projelerinde öğrencilere yardımcı olmak

Her öğrencinin öğrenme ve anlama tarzı farklı olabilir. Özel ders veren eğitmenler çocukların yapısına göre analiz ederek öğretecekleri dersleri ona göre aktarmalılardır.

Özel eğitmenler velilerle iletişim halinde olmalı ve öğrenci ile ilgili bilgiler vermelidir. Veliler özel ders hizmeti aldıklarında çocuklarının başarılı olmasını ister fakat öğrencinin derse katılımı da önemlidir. Özel eğitmenler eğitimlerini öğrenci evinde verirler. Eğitim verirken molalarda küçük etkinlikler ve sosyal aktiviteler yapılabilir. Öğrencinin derse tam odaklanması için iyi bir yöntemdir

Hangi Branşlarda Özel Ders Alınabilir?

Branş eğitimleri ilkokuldan itibaren alınabilir. İlkokul öğrencilerinin velileri çocuklarına genellikle Matematik ve Türkçe derslerinin öğrenimi için özel eğitmen talep etmektedirler. Velilerin isteğine göre ve çocukların da ilgisine göre bir üst sınıfın dersleri dahi gösterilebilir.

Ortaokul için verilen eğitimlerde Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve Yabancı dil eğitimi özel ders olarak verilebilir. Tüm özel dersler okul müfredatı ve liseye giriş sınavı için oldukça faydalı olacaktır. Liseye giriş sınavı için oluşturulacak çalışma temposuyla iyi bir eğitim verilebilir.

Lisede tüm branşlar dallarına ayrılır ve daha detaylandırılır. Lise öğrencileri için müfredat ile üniversiteye giriş sınavı konuları aynıdır. Üniversitede tercih edilmek istenen bölüm için yapılacak çalışma programı ile öğrenciler başarıya ulaşabilir.

Branş ders öğretmenleri belirli firmaların bünyesi altında çalışmaktadır. Veliler ve öğrenciler tarafından başarılı olarak görülen firmalardan birisi de Denge Kariyer İnsan Kaynakları firmasıdır. Firmanın kadrosunda bulundurduğu branş öğretmenlerinden çocuklarınız için özel ders hizmeti alabilirsiniz.

Hangi Dillerde Yabancı Dil Eğitimi Alınabilir?

Çocuklar ilkokul, lise dönemlerinde yabancı dil eğitimi göreceklerdir fakat bu eğitim yeterli değildir. Alternatif olarak çocuklar için dil okulları bulunmaktadır.

Dil okullarının haricinde çocuklarınız için özel yabancı dil öğretmeni de tutabilirsiniz. Birebir yabancı dil eğitimi çocukları için daha faydalı olacaktır.

Erken yaşta dil eğitimi çocukların hayata daha erken atılmalarını ve avantajlı başlamalarını sağlar.

Denge Kariyer İnsan Kaynakları olarak firmamız çocuklarınız hangi yaşta olursa olsun istediği ve arzu ettiği yabancı dil eğitimini tarafımızdan sağlayabilir. Tecrübeli ve deneyimli kadromuzda bulunan branş öğretmenlerimiz çocuğunuzun ihtiyacı doğrultusunda hareket ederek sizlere en iyi ve kaliteli eğitimi vermeyi hedefliyorlar.